0%

Üretim

Kara, hava, deniz platformları, silah sistemleri ve telekomünikasyon alanlarında askeri standartlarda hizmet vermekte olan KABSAN Elektronik, IPC/WHMA-A-620B ve IPC J-STD-001E-2010 standartlarına göre üretim faaliyetlerini gerçekleştirmektedir. Ayrıca, IPC/WHMA-A-620B gerekliliklerinde kablo takımı üretimi, kutu üretimi ve elektromekanik montaj, IPC-A-610 yeterliliğinde elektronik montaj ve IPC-J-STD-001 standartlarında elektriksel ve elektronik montaj yapmaktadır.

Kalite Standartları için Yüksek Hassasiyet ve Tam Uyum
26 yıllık tecrübeyle, savunma sanayisine hizmet etmenin bilincini taşıyor;kablaj üretimi ve montajı faaliyetlerinde sektörün en iyisi olmayı taahhüt ediyoruz.
ASELSAN, FNSS ve savunma sanayisinin önde gelen şirketlerinin onaylı tedarikçi sertifikasına sahip olan firmamız KABSAN bünyesinde, üretim faaliyetlerimizi gerçekleştirirken kalite standartlarına yüksek öncelik veriyoruz.
Üretim/tasarım ve montaj aşamalarında müşterilerimizin özel istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda çözümler üreterek; ara denetimden geçmiş veya işlemleri tamamlanmış ürünlerin test dokümanlarına göre, gerekli olan testlerini ve kalite kontrol işlemlerini uzman mühendislerimiz ve teknisyenlerimiz eşliğinde titizlikle tamamlıyoruz.
ESD alanında gerçekleştirilen üretim, denetim ve bakımlar;sektörel normlar dikkate alınarak gerçekleşmekte, KABSAN kalitesi ve güvencesiyle elektromekanik ürünlerin üretimi ve montajı yapılmaktadır.
  • (ESD Alanı zemini ölçümleri, çalışma masalarındabulunan ESD Masa örtüleri ve sandalye ölçümleri, ESD Alanında kişisel donanım olan önlük, ESDBileklik ve ESD topuk bandı veya ESD ayakkabılarının bakımları)
  • IEC 61340-5-1/2 (ElektronikKomponentlerin ESD-Korunumu),
  • IEC 61340-4-1 (Zemin kaplamalarının ve katmanlarınınelektriksel dirençleri),
  • ANSI/ESD S20.20-1999 (Elektrik ve Elektronik KomponentlerinKorunumu),
  • ANSI/ESD S541-2003 (ESD-Duyarlı Komponentlerin Paketlenmesi)
Mekanik Montaj ve Üretimlerimiz müşterimizin talepleri, ihtiyaçları dikkate alınarak ve uygun çözümler geliştirilerek gerçekleştirilmektedir.
Profesyonel ekip ve ekipmanlarla yürüttüğümüz çalışmalarımız, ESD özel üretimalanında; IPC-A-610 / Sınıf 3 – Yüksek Performanslı / Zor Çevre KoşullarınaDayanıklı Elektronik Ürünler standartları baz alınarak yapılmaktadır.

Lazer Markalama

Askeri ve havacılık standartlarına uygun olarak 0 AWG’den 30 AWG’ye kadar lazer markalama yapılabilmektedir.

Etiket Basımı

-Etiket Yazıcıları

– Isıyla Daralan Etiketler

-Kablo Tanımlama Etiketleri ve Bağları

Müşterilerimizin talepleri önceliğimiz olmakla birlikte ihtiyaçlarına uygun çözümlemeler sunmakta test ve kalite kontrol safhalarını güncel standartlar çerçevesinde yürütmekteyiz.
Müşteri istekleri baz alınarak;
  • Ürünlere bağlantı,
  • İzolasyon direnci,
  • Yüksek gerilim direnci,
  • Sızdırmazlık ve yağmurlama testleri
IPC-A-620 standardına göre uygulanmaktadır.
Ayrıca firmamızda iklimlendirme testi deyapılmaktadır. Seri ve Fai üretiminde ara denetim ve sondenetimler, ilgili IPC standartlarına göre, deneyimli kalite kontrolpersonelimiz tarafından gerçekleştirilmektedir.

This post is also available in: İngilizce